Medikal El Bakımı Tedavisi

UYGULAMA SÜRESİ : ~30-40 Dk. | SEANS : Ayda 1 Seans | KLİNİK : ATAŞEHİR, NİŞANTAŞI
Anasayfa Bakım Tedavileri Medikal El Bakımı Tedavisi
Medikal El Bakımı Tedavisi
Günlük yaşamda çeşitli nedenlerle yıpranan el ve ayakların bakımı hem görünüm hem de sağlık açısından büyük önem taşır.

El ve ayaklar günlük hayatta karşılaşılan olumsuzluklardan medikal bakım tedavileri ile korunabilir, oluşmuş problemler yine bu bakımlarla giderebilir.
Ellerde ayrı ayrı bakım gerektiren cilt ve tırnak dokuları bulunur. Hem görünüm hem de hijyenik açıdan çok önemli olan el tırnakları pek çok hastalığın taşıyıcısı olabilir. Ellerin bakımında her gün düzenli olarak nemlendirici kullanmak, bakımlı görüntüyü korumanın yanı sıra sıcak, soğuk, güneş, duman, deterjan, sabun ve benzeri dış etkilere karşı ellerin dayanıklılığını arttırır. Ayrıca haftalık olarak uygulanacak peeling tedavileri, ellerdeki ölü dokuyu temizler, güneşten ya da yaşlılıktan oluşabilecek lekelenme riskine karşı cildi tazeler. Yaz aylarında yüze uygulandığı şekilde ellere de güneş koruyucu uygulanması, elleri güneşe bağlı yaşlanmasından koruma sağlayacaktır.

Tırnaklar da ellerimizde bakım isteyen bölümler arasında yer alır. Tırnakların doğru şekilde kesilmesi, tırnak kenarındaki etlerin kesilmeden temizlenmesi, hem görüntü hem sağlık açısından önemlidir. Hatalı yapılan manikürlerde, tırnak kenarlarında doğal olarak bulunan ve tırnağın canlı bölümünü dış etkilerden, enfeksiyonlardan koruyan et daha derin olarak alınabiliyor. Bu durum, tırnak yatağının ve buna bağlı olarak bir süre sonra uçtan derinlere doğru parmağın her türlü dış etkiye açık hale gelmesine neden oluyor. Uzmanlar tarafından gerçekleştirilen medikal el bakımı tedavisinde, bu et bölümü kesilmeden geriye doğru itilir. Tırnak üzerinde kalan partiküller de özel uçlar yardımıyla temizlenir. Tırnak kenarındaki etlerin kesilmemesi ve her seferinde daha derinlere doğru işlem yapılmaması, uzun süre manikür yapılan tırnaklardaki pençeleşme görüntüsünü de önler. Elde oluşan bu problemlerin giderilmesi ve tekrarının önlenmesi için medikal el bakımı tedavisi önerilir.
* Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Her girişimsel işlem risk taşır. Sonuçlar kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Her hastada aynı sonuç elde edilemeyebilir. Erken dönem sonuçları yanıltıcı olabilir. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Son Güncellenme Tarihi: 16.09.2023, Editör Ad/Soyad: Yasemin Savaş, Editör Telefon: 0533 349 56 88