Saç Mezoterapisi, saç dökülmesinin önüne geçebilmek ve saçların daha sağlıklı olmasını sağlayabilmek için uygulanan yöntemlerden birisidir. Saç dökülmesi kadınlarda ve erkeklerde farklı yaş dönemlerinde farklı nedenlere bağlı olarak oluşabilir.

Saç mezoterapisi saçta kuruluk, dökülme, cansız ve mat görünüm, yağlanma ve kepenklenme, uçlarda kırımla, mevcut saçı korumak ve saç ekimlerinden sonra saçlı deriyi beslemek amacı ile yapılır.

Tedavi öncesinde kişilerin saç yapısı analiz edilir ve gerekli durumlarda hastanın tahlilleri istenerek tedavi programı çıkarılır. Saçın yıpranma oranına, hastanın yaşına, dökülme oranına ve saç telinin yapısına göre seans sayısı belirlenir. Uygulama mezoterapi tabancası ve dermapen kullanarak veya manuel yapılır. Saçlı derinin ihtiyacı olan vitamin ve mineral karışımları cilt altına gönderilir. Uygulama sonrasında saçın yıkanmaması ve saça herhangi bir krem ya da yağ sürülmemesi gerekir.

Saç mezoterapisi direkt olarak saç köklerini hedef aldığından dolayı, saç dökülmesini yüksek oranda durdurur. Tedavi 15-20 dk sürer. Bu sorunu yaşayan kadın, erkek bütün yaş gruplarına uygulanabilir. Genellikle PRP ile kombinasyon önerilir.

Saç Mezoterapisi işlemi sonrasında;
İlk uygulamadan haftalar sonrasında saçların tekrar geliştiği gözlenir.
Yaklaşık altı ay sonrasında dökülen bölgeler yeniden canlanır ve normal yapıda saçlarla yer değiştirir.
Uygulamaların belirli aralıklarla devamlılığı gereklidir.

Saç Mezoterapisi kimlere önerilmez?
Hamileler, emzirenler, immunolojik hastalığı olanlar, kanser hastaları, diabetikler, antikoagülan tedavisi gören hastalara önerilmez.
Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Her girişimsel işlem risk taşır. Sonuçlar kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Her hastada aynı sonuç elde edilemeyebilir. Erken dönem sonuçları yanıltıcı olabilir. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.