Safir FUE Saç Ekim Tedavi Yöntemi

Anasayfa Saç Tedavileri Safir FUE Saç Ekim Tedavi Yöntemi
Safir FUE tekniği 3 aşamalı olarak nitelendirilebilir. Öncelikle FUE tekniği ile saç kökleri donör alandan toplanır, sonra ekim alanına safir bıçaklarla kanal açılır ve son olarak pensetlerle saç kökleri açılan kanallara yerleştirilir. Bu teknikte kullanılan safir bıçaklar, saç ekimi alanında 3 boyutlu kesisi ve iyileşme hızı sayesinde tercih sebebidir. Bu yöntemde donör bölgeden alınan saç kökleri safir uç ile açılan kanalların içerisine özel pensetler yardımıyla ekilir ve geniş açıklıklarda ekim yapılması imkanı doğar. Kanalların mikro düzeyde açılması doku deformasyonunu en aza indirerek kabuklanmayı azaltır ve böylece süreç hasta için daha konforlu ilerler.

Safir FUE saç ekim yöntemi yüksek sayıda greftle saç ekimi yapabilmeye ve hızlı iyileşmeye olanak sağlar.Safir FUE tekniği ile saç, kaş, sakal ve bıyık ekimi yapılabilir.
* Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Her girişimsel işlem risk taşır. Sonuçlar kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Her hastada aynı sonuç elde edilemeyebilir. Erken dönem sonuçları yanıltıcı olabilir. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.