Soğuk Lipoliz

» VÜCUT UYGULAMALARI

Soğuk Lipolizİstenmeyen bölgesel yağlar günümüz insanının en büyük sorunlarından biridir. Düzensiz ve sağlıksız beslenme, uzun saatler masa başı hareketsiz çalışma sonucunda kilo problemleri baş gösterir. Özellikle bel ve göbek çevresinde yağlanma problemi oluşur.

Uygulanan bölgedeki tüm yağ hücreleri belli derecedeki soğuğa aynı tepkiyi vererek kristalize olurlar. Böylece uygulama yapılan bölgedeki tüm yağ hücreleri yok olacağı için vücut görünümünde düzenli ve orantılı bir incelme görülür. Bu sayede vücudun belli bölgelerinde çökmeler olmaz.

Soğuk lipoliz yöntemi, vücut kitle indeksi normal veya normalin biraz üstünde, normal kilosunda ya da 10 kiloya kadar fazlası olan veya genel olarak kilosu olmayıp belirli bölgelerindeki (sırt, karın, basen, yan simitler, kollar, bacak içleri, sırtta sütyen altları, göğüs altındaki kıvrımlar gibi) diyet ve sporla giderilemeyen inatçı yağlanmaları olan her yaştan erkek ve kadın için son derece uygun bir tedavidir.

Cihaz vakum masajı kullanılarak ve aynı anda kontrollü soğutma sağlayarak yağ hücrelerinin özel bir el aparatı ile emilmesini sağlamaktadır. Bu durumda tedavi edilecek tek bir bölge için yaklaşık bir saat beklenirken, yağ depolarının yok olma sürecine girmelerine sebep olmakta ve yağ hücrelerinin geri dönüşümsüz kaybına yol açmaktadır. Bu ikili etki, yerleşmiş yağ dokularına selektif bir şekilde nüfuz edilmesine izin vermektedir ve bir ya da iki seans içerisinde yerleşmiş yağ dokusunda % 20 ile 40 oranında kalıcı bir azalma sağlamaktadır. Tedavi, dokuların el aparatıyla emilebileceği tüm vücut bölgelerine uygulanabilir.

Soğuk lipoliz yöntemi; soğuk hassasiyeti olanlarda, hamilelerde, emzirme durumlarında uygulanmaz, bunun haricinde güvenle uygulanabilir. İşlem sonrasında vakum etkisine bağlı hafif kızarıklık, morarma ve uyuşukluk hissi görülebilir, ancak bu etkiler yaklaşık 1 gün içerisinde kaybolur. Özellikle zaman problemi olan hastalarda ideal bir tedavi yöntemidir.