Soğuk Lipoliz Tedavisi

UYGULAMA SÜRESİ : ~60 Dk. | SEANS : Min. 1 - Max. 3 Seans | KLİNİK : ATAŞEHİR, NİŞANTAŞI
Anasayfa Vücut Tedavileri Soğuk Lipoliz Tedavisi
Soğuk Lipoliz Tedavisi
Soğuk Lipoliz tedavisi; vücut kitle indeksi normal veya normalin biraz üstünde, normal kilosunda ya da 10 kiloya kadar fazlası olan veya

genel olarak kilosu olmayıp belirli bölgelerindeki (sırt, karın, basen, yan simitler, kollar, bacak içleri, sırtta sütyen altları, göğüs altındaki kıvrımlar gibi) diyet ve sporla giderilemeyen yağlanmaları olan erkek ve kadın hastalar için kullanılan bir tedavi yöntemidir.
Düzensiz ve sağlıksız beslenme, uzun saatler masa başı hareketsiz çalışma sonucunda kilo problemleri baş gösterir. Özellikle bel ve göbek çevresinde yağlanma problemi oluşur.

Soğuk lipoliz tedavisi uygulanan bölgedeki tüm yağ hücreleri, belli derecedeki soğuğa aynı tepkiyi vererek kristalize olurlar. Böylece uygulama yapılan bölgedeki yağ hücreleri azalacağı için vücut görünümünde düzenli ve orantılı bir incelme görülür ve vücudun belli bölgelerinde çökmeler olmaz.

Soğuk Lipoliz Tedavisi Süreci
Soğuk Lipoliz tedavisinde vakum masajı kullanılarak ve aynı anda kontrollü soğutma sağlayarak yağ hücrelerinin özel bir el aparatı ile emilmesini sağlamaktadır. Bu durumda tedavi edilecek tek bir bölge için yaklaşık bir saat beklenirken, yağ depolarının azalma sürecine girmelerine sebep olmakta ve yağ hücrelerinin kaybına destek sağlamaktadır. Bu ikili etki, yerleşmiş yağ dokularına selektif bir şekilde nüfuz edilmesine izin vermektedir ve bir ya da 2 seans içerisinde yerleşmiş yağ dokusunda %20 ile 40 oranında azalma sağlamaktadır. Tedavi, dokuların el aparatıyla emilebileceği tüm vücut bölgelerine uygulanabilir.

Tedavi sonrasında vakum etkisine bağlı hafif kızarıklık ve uyuşukluk hissi görülebilir, ancak bu etkiler birkaç saat içerisinde kaybolur.

Herkesin vücudu yani metobolizması farklıdır. Soğuk lipoliz tedavisi ile bölgesel incelmek ve kilo vermek için kliniğimize başvurduğunuzda, doktor muayenesi sonrası ihtiyacınıza uygun tedavi planı oluşturulmaktadır.

Soğuk Lipoliz tedavisi ile bölgesel zayıflamak veya incelmek için, hastanın hangi alanlarının tedavi edilmesi gerektiği ve kaç seans tedaviye ihtiyacı olduğu doktor muayenesi ile belirlenmektedir.

Soğuk Lipoliz tedavisi, cerrahi müdahale olmadan yapılan bir tedavi yöntemidir. Her bir bölgenin tedavi süresi ortalama 45dk – 1 saat arasındadır.

Soğuk Lipoliz Tedavisi Kimlere Uygulanmaz?
Soğuk Lipoliz tedavisi soğuk hassasiyeti olanlarda, hamilelerde, emzirme döneminde olan hastalara uygulanmamaktadır.
* Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Her girişimsel işlem risk taşır. Sonuçlar kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Her hastada aynı sonuç elde edilemeyebilir. Erken dönem sonuçları yanıltıcı olabilir. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Son Güncellenme Tarihi: 14.09.2023, Editör Ad/Soyad: Yasemin Savaş, Editör Telefon: 0533 349 56 88