Water Peeling Tedavisi

UYGULAMA SÜRESİ : ~30 Dk. | SEANS : ~5-10 Seans | KLİNİK : ATAŞEHİR, NİŞANTAŞI
Anasayfa Yüz Tedavileri Water Peeling Tedavisi
Water Peeling Tedavisi
Water peeling tedavisi su ile yapılan bir tedavi olup, cilde hasar vermeden rahatlatma, sakinleştirme amacı ile kullanılan bir tedavi yöntemidir.
Su ve ses dalgaları ile yapılan tedavide düşük frekansta ultrason kullanarak soyma fonksiyonu ile ölü hücreleri, aşırı sebumu, havada bulunan kirletici maddeleri, örneğin makyaj gibi ve diğer madde artıklarını ciltten arındırma etkisi ile tedavi sağlar. Ayrıca, cilt üzerindeki yağ butonlarının ve siyah noktaların azalmasında tedavi sağlar. Tedavi sonrası yapılan nemlendirme ve lifting uygulamaları cildin elastikiyet kaybını önleyici tedavi olarak cildi desteklemek amacıyla kullanılır. Tedavi yüz, boyun ve dekolte bölgelerinde tercih edilir.

Water peeling tedavisi aşamasında cilt öncelikle temizlenip işlem için hazırlanır. Temizlenen cilt üzerine, saf ve temiz su, pamuk yardımı ile baloncuklar kalacak şekilde uygulanır. Water peeling tedavisi için kullandığımız cihazın US başlığı ile cildin epidermis üzerindeki ölü deri hücrelerinden (keratin doku) arındırılması sağlanır. Bu tedavi US dalgalarıyla yapıldığı için, tüm cilt tiplerinde uygulanabilir olup, aynı zamanda aktif akneli ve hassas ciltlerde de tedavi yöntemi olarak kullanılabilir.

Water peeling tedavisi, yüz ve boyun dahil yaklaşık 30 dakika sürmektedir.
* Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Her girişimsel işlem risk taşır. Sonuçlar kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Her hastada aynı sonuç elde edilemeyebilir. Erken dönem sonuçları yanıltıcı olabilir. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Son Güncellenme Tarihi: 18.09.2023, Editör Ad/Soyad: Yasemin Savaş, Editör Telefon: 0533 349 56 88