Altın İğne (İğneli Radyofrekans) ile Cilt Gençleştirme

UYGULAMA SÜRESİ : ~30 Dk. | SEANS : Maks. 3 Seans | KLİNİK : ATAŞEHİR, NİŞANTAŞI
Anasayfa Yüz Tedavileri Altın İğne (İğneli Radyofrekans) ile Cilt Gençleştirme
Altın İğne (İğneli Radyofrekans) ile Cilt Gençleştirme
Altın İğne (İğneli Radyofrekans) cilt gençleştirme amacıyla tüm yüz, boyun bölgesi ve dekolteye uygulanabilir. Göz çevresi gençleştirme ve el bölgesine de uygulama yapılabilir.

Ciltte parlaklık, gerginlik, yüz ovalinde toparlanma ve cildin yapısında düzelme görülür.
Bu sistemde ucunda küçük altın iğnelerden oluşan bir başlık ve bu başlığın bağlı olduğu bir radyofrekans ünitesi bulunur. Radyofrekans enerjisi altın iğneler yardımıyla derinin alt tabakalarına iletilir. İletilen bu enerji dokuları ısıtır. Bu enerji deri altındaki dokularda yeni kollajen yapımını ve hasarlı kollajenin onarılmasını sağlar. Böylece ciltte yenilenme, hasarlı dokuların onarımı, parlak ve gergin bir cilt oluşumu gözlenir.

Altın iğneli radyofrekans uygulamasında radyofrekans cihazının altın iğneli başlığı cilde temas ettirildiğinde mikro iğneler otomatik olarak ayarlanan derinlikte cilt içerisine ani bir giriş yapar. Mikro-iğneler ile donatılmış olan radyofrekans cihazının akım çıkışı sağlayan ünitesi derinin üst tabakası olan epidermisi atlayıp, dermis adı verilen orta tabakaya ulaşır. Bu yöntemle iğneler cilt altına ilettiği radyofrekans dalgaları ile ısıyı 60 dereceye kadar çıkarabilir. Çok sayıdaki altın uçlu mikro iğnelerle cilt üstünde fraksiyonel mikro delikler oluşturulur ve sadece iğne ucundan gönderilen cilt üstüne temas etmeyen radyo frekans ile dermiste kollajen ve elastin üretimi tetiklenirken, epidermis ve yüzeyel cilt tabakalarına potansiyel termal hasar verilmez. Amaç verilebilecek en yüksek enerjiyi derinin üst tabakalarına zarar vermeden doğrudan cilt altına ulaştırmaktır.

Radyofrekans enerjisinin altın iğneler ile doğrudan dermis tabakası içine aktarılması sonucu burada oluşan koagülasyon ile kollajen liflerinde hızlı bir parçalanma sağlanır. Bunun sonucu yeniden organize olan lifler kısa bir süre içinde kasılmayı, toparlanmayı sağlayacak şekle gelirler. Fibroblast hücrelerinin uyarılması ile de yeni kollajen üretimi başlatılır.

Altın İğne (İğneli Radyofrekans) nasıl uygulanmaktadır?
İğneli radyofrekans sistemi uygulaması öncesi cilt temizlenir, ağrıyı minimize etmek amacı ile topikal anestezik kremler ile anestezi yapılmaktadır. Kişiye özel başlık sisteme takılır ve uygun dozlar belirlenir. Uygulama ortalama 30 dakika sürmektedir. Uygulama sonrası ilk 5-6 saat içerisinde cildinizde kızarıklıklar olur. Takip eden 24 saat – 72 saat arasında ise kızarıklıklar geçerek pembeleşmeye başlar.

Seans yapıldığı gün yüz yıkanmamalı, seanstan sonra makyaj yapılmamalıdır. Uygulamadan sonra hafif kızarıklık, şişlik, ciltte kuruluk ve gerginlik görülebilir. Cilde nem veren kremler ve antibiyotik kremler seanstan sonra 3 gün süreyle uygulanmalıdır. Seans yapıldığı gün güneşten kaçınılmalı ve güneş banyosu ya da solaryum yapılmamalıdır. Uygulama sonrası ciltte minik kabuklanmalar olabilir, bu kabuklanmalar seanstan 3-4 gün sonra kendiliğinden geriler.

Altın İğne (İğneli Radyofrekans);
  • Cilt kırışıklıklarının tedavisi
  • Cilt yenilenmesi ve kalitesinin arttırılması
  • Yüz, boyun, dekolte bölgesi sarkmaları
  • Yara izi (skar) tedavisi
  • Sivilce izlerinin tedavisi
  • Cilt lekelerinin tedavisi
  • Gebelik çatlaklarının tedavisi
  • Kilo alıp verme gibi çeşitli nedenlere bağlı oluşan çatlakların tedavisi
  • Kol ve bacaklardaki sarkmaların tedavisi
  • Gözeneklerin sıkıştırılmasın da kullanılır.
Bu işlem ayda bir seanslar şeklinde uygulanır. Cilt yenileme ve sivilce izi tedavisinde 3 seans uygulama yeterlidir.

Altın İğne (İğneli Radyofrekans) uygulamasının avantajları;
Uygulama sonrası yaşanan uzun süreli kızarıklık, pullanma ve soyulmanın olmamasıdır. Dolayısıyla hastanın günlük yaşantısında bir kısıtlama yapmayan bir tedavi çeşididir. Uygulama sonrasında belli belirsiz bir ödem oluşabilir, bu da kısa süre içerisinde gerileyecektir. Ayrıca, her mevsim uygulanabilmekte ve doğal sonuçlara neden olmaktadır.
* Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Her girişimsel işlem risk taşır. Sonuçlar kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Her hastada aynı sonuç elde edilemeyebilir. Erken dönem sonuçları yanıltıcı olabilir. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.