Lazerle Tırnak Mantarı Tedavisi

» LAZER UYGULAMALARI

Lazerle Tırnak Mantarı TedavisiTırnak mantar hastalıkları ağrı gelişimi, başka enfeksiyonlara yol açması ve bulaşıcı olması nedeni ile ciddi bir sağlık problemidir.

Tırnak mantarında tedavi ile yeni sağlıklı tırnak gelişimi sağlanır. Bu nedenle uygulanan tedavi ne olursa olsun tırnağın klinik olarak düzelmesi tırnak tutulumuna bağlı olarak değişmekle birlikte 3-6 ay sürebilir.

Lazerle tırnak mantarı tedavisi, mevcut mantar hastalığının tedavisine dönüktür. Hasta sonrasında mantar yönünde koruyucu önlemler almadığında hastalık aynı tırnakta ya da diğerlerinde tekrarlayabilir.

Lazer,  mantar enfeksiyonu olan tırnak üzerine tırnağın tüm alanını  kaplayacak şekilde uygulanır. Bu uygulama tırnak mantar kliniğine göre aynı seansta 2-3 dakika aralar ile 1-3 kez tekrarlanır.

Seanslar bir tırnak için 1 hafta ara ile 2-4 seans arası uygulanır. Lazer uygulama süresi tedavi edilecek tırnak sayısına bağlı olarak değişmekle birlikte 15-45 dakika sürer.

Uygulama sırasında birçok hasta tırnakta ısınma ve tırnakta sızlanma duyusuna neden olur. Uygulama sırasında hafif bir ağrı olabilir. Lokal anesteziye gerek kalmaksızın soğuk hava desteği ile lazer yapılır. Seans sonrasındaki günlerde  ağrı ve günlük aktivite de kısıtlama olmadığı için istirahate gerek yoktur. Lazer tedavi sonrasında tırnak için manikür ve pedikür ve oje kullanımı yönünde kısıtlama bulunmaz.