Kök Hücre Saç Tedavisi

Anasayfa Saç Tedavileri Kök Hücre Saç Tedavisi
Kök Hücre Saç Tedavisi
Kök hücre ile saç tedavisi, zayıflayan saç kökünün yenilenmesi ve daha sağlıklı olması için ihtiyacı olan kök hücreleri ve destek doku hücrelerinin kişinin kendi saç kökü ve deri dokusundan elde edilerek saç kökü hücresinin güçlenmesini ve kendini yenilemesini sağlamak için yapılan bir yöntemdir.
Kadında ve erkekte saç dökülmesi etkisi genelde saçlı derinin üst bölgelerinde yani alın veya tepe bölgelerinde görülmektedir. Ense ve kulak arkası bölgesindeki saç kökleri hemen her zaman dirençli ve sağlıklı kalmak için genetik olarak kodlanmışlardır, bu yöntemle kulak arkasında sağlıklı ve güçlü saç kökü hücreleri kliniğimizde lokal anestezi altında basit bir yöntem ile alınarak özel bir hücre süspansiyonu hazırlanır ve hazırlanan süspansiyon anında problemli alanlara, saçlı derinin tamamına küçük iğneler ile enjekte edilir.

Toplamda 15-20 dk süren tek seanslık bu işlem sonucunda 1-3 yıl kadar saçlarınıza kök hücre desteği sağlanmış olur. Kök hücre enjeksiyonundan 1 ay sonrasında saçlarda dökülmenin durması, zayıflamış incelmiş saç köklerinin canlanması, saçların kalınlaşıp yoğunlaşması görülmeye başlar.

Kök Hücre ile saç tedavisinin faydaları;
· Kişinin mevcut saçını korumak ve canlandırmak.
· Uzun ancak zayıf saçları kalınlaştırıp güçlendirmek.
· Çok sayıda tüysü saç teli olanlarda da saç tellerini kalınlaştırarak hacimli ve saçlı bir görüntüye sahip olmaya yardımcı olur.
· Saçlı derinin altında kalan inaktif saç hücrelerini aktif hale getirerek saçlı derinin üzerine çıkarmak.

Aynı zamanda saç ekimi için de hem hazırlık tedavisi görevi görürken, hem de saç ekimi sırasında veya ekimden bir süre sonra da uygulanarak saç ekiminin başarısını arttırır.

Videoyu Seyret

Videomuzu izleyerek işlem detaylarını ve nasıl uygulandığını görebilirsiniz.
* Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Her girişimsel işlem risk taşır. Sonuçlar kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Her hastada aynı sonuç elde edilemeyebilir. Erken dönem sonuçları yanıltıcı olabilir. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.