Lazer Epilasyon Tedavisi

UYGULAMA SÜRESİ : min 5 - max 90 Dk. | SEANS : ~4-8 Seans | KLİNİK : ATAŞEHİR
Anasayfa Lazer Tedavileri Lazer Epilasyon Tedavisi
Lazer Epilasyon Tedavisi
Ten rengi açık, tüyleri koyu renkli olan hastalar ve geniş alanlar için (bacak, genital, bikini, koltuk altı, erkeklerde sırt, omuz, göğüs vb gibi) farklı lazer epilasyon tedavisi,

ten rengi koyu tüyleri ince olan hastalar ise farklı boyutta enerji veren lazer epilasyon tedavisi kullanılır.
Lazer epilasyon tedavisi, vücutta istenmeyen tüyleri yok etmeye yardımcı bir tedavidir. Tüm dünyada üç farklı boyutta enerji veren lazer sistemleri kullanılır. Kadın ve Erkek hastalarda uygulanabilir.

Lazer epilasyon tedavisinde, çevredeki dokuya zarar vermeden melanin taşıyan kılı yok edecek ölçüde lazer ışını gönderilmesi gerekir. Lazer sistemlerinde özel soğutma sistemleri mevcuttur. Işın verildiğinde bazı hastalar, hafif bir batma ya da yanma hissi duyabilir. Lokal anesteziye ihtiyaç yoktur. Tedaviden sonra dökülmeyen kıllar iplik, cımbız, ağda, epilatör vb. yöntemlerle alınmamalıdır.

Lazer epilasyon tedavisi seans sayısı ve uygulama süresi
Tedavinin etkisine, altta yatan herhangi bir hastalık yok ise 4-6 seans arasında ulaşılması amaçlanır. Tedavi süreci hastanın cilt rengi, kıl rengi, kılın kalınlığı ve yoğunluğuna bağlı olmakla birlikte vücut bölgeleri için ortalama 4-6 seans, yüz bölgesi için ortalama 5-8 seans sürebilir. Tedavide seans süresi uygulanan bölgeye göre değişmekle birlikte beş dakika ile 1,5 saat arasındadır. Örneğin; göğüs uçları, dudak üstü 5-10 dk, bikini 15-20 dk, tüm bacak ise yaklaşık 1,5 saat sürmektedir. Kullanılan ilaçlar, hormon bozukluğu vb. özellikli durumlar bu süreci arttırır.

Lazer epilasyon tedavisinin yaşı nedir?
Gençler de lazer epilasyon tedavisi, ergenlik dönemi hormonal durum düzene girdikten sonra yapılır ancak, bazen sosyal endikasyonlar nedeniyle daha da erken başlanabilir. Tamamen doktorun muayenesi ve uygunluk kararına bağlıdır. Bu nedenledir ki mevcut sağlık durumuna uygun kararın doğru verilebilmesi için tedavinin doktor kontrolünde olması şarttır. Lazerle epilasyon tedavisi vücudun her bölgesine uygulanabilir. Yetişkinlerde ise yaş sınırlaması yoktur.
* Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Her girişimsel işlem risk taşır. Sonuçlar kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Her hastada aynı sonuç elde edilemeyebilir. Erken dönem sonuçları yanıltıcı olabilir. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Son Güncellenme Tarihi: 15.09.2023, Editör Ad/Soyad: Yasemin Savaş, Editör Telefon: 0533 349 56 88