Anti-aging bakım da, hastanın cilt temizliği ve ölü tabakayı artması için peeling uygulanır.

Ardından ciltteki sarkma ve kırışıklık yoğunluğuna göre kolajen uyarıcı (peptit) serum, maske ve anti-aging nemlendiriciler uygulanır.

Anti-aging, yaşlanma sürecini yavaşlatmak veya tersine çevirmek için uygulanan yöntemlere denir.

Vücudumuzun en büyük organı olan cilt üç katmandan meydana gelir, bunlar sırasıyla; epidermis, dermis ve hipodermis’dir. En üst katman olan epidermis cilde duru ve canlı görünümünü verir, bu yüzden porselen görünümlü cildin sırrı epidermiste yatar. Çeşitli nedenlerden dolayı hasara uğradığında ve normal fonksiyonlarını yerine getiremediğinde ise cilt kurur, pürüzlenir ve donuklaşır. İşte bu yüzden epidermese iyi bakmak oldukça önemlidir.

Ayrıca cildin üst katmanı her 28 günde bir kendini yeniler, başka bir deyişle eski cilt hücreleri ciltten dökülür ve yenileri ürer. Yılanın deri değiştirmesi gibi düşünebilirsiniz. Tek fark ölü hücreler ciltten dökülürlerken onları gözle göremeyiz. Biz farkında olmadan dökülürler. Fakat yaşlanmanın etkisiyle 28 günlük cildin kendini yenileme süresi 35 güne kadar çıkabilir, yani cilt kendini daha geç yenilemeye başlar. Neyse ki bizler peeling etkili ürünlerle cildin kendini çok daha hızlı yenilemesini başarabiliyoruz.