Anti-Aging Bakım Tedavisi

UYGULAMA SÜRESİ : ~30-40 Dk. | SEANS : ~4 Seans | KLİNİK : ATAŞEHİR, NİŞANTAŞI
Anasayfa Bakım Tedavileri Anti-Aging Bakım Tedavisi
Anti-Aging Bakım Tedavisi
Anti-aging bakım tedavisinde, hastanın cilt temizliği ve ölü deri tabakayı atması için peeling tedavisi uygulanır.

Ardından ciltteki sarkma ve kırışıklık yoğunluğuna göre kolajen uyarıcı (peptit) serum, maske ve anti-aging nemlendirici tedavileri uygulanır.
Vücudumuzun en büyük organı olan cilt üç katmandan meydana gelir. Bunlar sırasıyla; epidermis, dermis ve hipodermis’dir. En üst katman olan epidermis cilde duru ve sağlıklı görünümü verir. Çeşitli nedenlerden dolayı hasara uğradığında ve normal fonksiyonlarını yerine getiremediğinde ise cilt kurur, pürüzlenir ve donuklaşır. İşte bu yüzden epidermese iyi bakmak önemlidir.

Ayrıca cildin üst katmanı her 28 günde bir kendini yeniler. Başka bir deyişle eski cilt hücreleri ciltten dökülür ve yenileri ürer. Yılanın deri değiştirmesi gibi düşünebilirsiniz. Tek fark ölü hücreler ciltten dökülürlerken onları gözle göremeyiz. Biz farkında olmadan dökülürler. Fakat yaşlanmanın etkisiyle 28 günlük cildin kendini yenileme süresi 35 güne kadar çıkabilir, yani cilt kendini daha geç iyileştirmeye başlar. Peeling etkili ürünlerle tedavi yapılarak cildin kendini iyileştirmesini destekleyebiliriz.
* Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Her girişimsel işlem risk taşır. Sonuçlar kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Her hastada aynı sonuç elde edilemeyebilir. Erken dönem sonuçları yanıltıcı olabilir. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Son Güncellenme Tarihi: 16.09.2023, Editör Ad/Soyad: Yasemin Savaş, Editör Telefon: 0533 349 56 88