Burun dolgusu, yüzümüzün farklı bölgelerinde kullanılan dolgu malzemesi olan Hyaluronik asitin burun bölgesinde kullanılması ile gerçekleştirilen estetik uygulamadır.

Burun Dolgusunun uygulama prensipleri, yüzümüzün diğer bölgelerinde gerçekleştirilen yüz dolgusu uygulamaları ile aynıdır. Dolgu malzemesinin burun bölgesine uygulanmasının asıl sebebi, cerrahi bir müdahaleye gerek olmadan estetik sorunların azaldığı veya ortadan kaldırıldığı bir görünüm elde edilmesidir.

Burun Dolgusu avantajları;
  • Burun eğriliklerinin giderilebilmesi veya sorunun hafifletilebilmesine yardımcı olur,
  • Ameliyat sonrasında oluşan problemlerin ortadan kaldırılmasına destek olur,
  • Burundaki asimetrik görünümün düzeltilmesine yardımcı olur,
  • Burun ucunun kaldırılmasında etkilidir,
  • Burun sırtının düzleştirilebilmesine yardımcı olur,
  • Burun ve alın arasındaki bölgenin düzeltilebilmesinde etkilidir,
  • Burun ile dudak arasındaki bölgenin belirginleştirilmesinde destekleyicidir.
Hyalüronik asit bazlı dolgu maddelerinin en önemli özelliği alerjik bir reaksiyona neden olmamalarıdır. Bunun nedeni, bu maddenin vücutta zaten doğal olarak bulunmasıdır.

Burun dolgu uygulama süresi hyaluronik asit ile yapılan dolgularda 15 ila 30 dk. arasında değişir. Uygulama yapılan bölgede hafif kızarıklık ve ödem oluşabilir. Bir-iki günde tamamen geçerler. Bunlar her estetik operasyonda yapılan işlemlerden dolayı görülen geçici yan etkilerdir.

Uygulamadan hemen sonra normal hayatınıza dönebilirsiniz. Hyaluronik asit ile yapılan dolgular hiçbir iyileşme süresi gerektirmez. Burun dolgusu tam anlamıyla ortalama 7-15 gün içerisinde yüze oturur.

Hyaluronic asit ile yapılan dolgunun kalıcılığı kişiden kişiye değişmekle birlikte ortalama 9 ila 18 ay arasında değişmektedir. İnce deriye sahip olan kişiler başarılı sonuçlar elde ederler. Çünkü kalın ve yağlı cilt yapısında toparlanma süreci daha uzundur.