Çene Dolgusu Tedavisi

UYGULAMA SÜRESİ : ~15-30 Dk. | SEANS : 1 Seans | KLİNİK : ATAŞEHİR, NİŞANTAŞI
Anasayfa Dolgu Tedavileri Çene Dolgusu Tedavisi
Çene Dolgusu Tedavisi
Çene yapısı, insanların sosyal ilişkilerinde ve profesyonel hayatlarında karşı tarafta algıyı değiştirecek kadar önemli bir etkiye sahiptir.
Bazı insanların çene yapısı daha geride olabilir. Bu da burnun ve yüzün orta kısmının daha çok öne çıkmasına yol açar. Böyle durumlarda burun olduğundan daha büyük görünür. Çene dolgusu tedavisi, geride kalan ve küçük olan çenenin yüz ile daha uyumlu hale getirilmesini amaçlar.

Çene Dolgusu;
  • Çene ucu öne doğru uzatılır.
  • Çene hattında belirginleşme kaydedilir.
  • Çene ile yüz arasındaki oran ideal bir seviyede olur.
  • Küçük olan çene büyütülür ve gıdı görünümü azaltılır.
Hyalüronik asit bazlı dolgu maddelerinin en önemli özelliği alerjik bir reaksiyona neden olmamalarıdır. Bunun nedeni, bu maddenin vücutta zaten doğal olarak bulunmasıdır.

Çene dolgusu tedavisinin uygulama süresi hyaluronik asit ile yapılan dolgularda 15 ila 30 dk. arasında değişir. Uygulama yapılan bölgede hafif bir şişlik ve kızarıklık oluşabilir.

Çene dolgusu tedavisi, kişiden kişiye göre değişmekle birlikte ortalama 3-4 gün içerisinde yüze oturur.

Çene dolgusu tedavisinin kalıcılık süresi cilt yapısına göre değişkenlik göstermektedir. Hyaluronic asit ile yapılan dolgunun kalıcılığı kişiden kişiye değişmekle birlikte ortalama 9 ila 18 ay arasında değişmektedir.

Videoyu Seyret

Videomuzu izleyerek işlem detaylarını ve nasıl uygulandığını görebilirsiniz.

* Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Her girişimsel işlem risk taşır. Sonuçlar kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Her hastada aynı sonuç elde edilemeyebilir. Erken dönem sonuçları yanıltıcı olabilir. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Son Güncellenme Tarihi: 11.09.2023, Editör Ad/Soyad: Yasemin Savaş, Editör Telefon: 0533 349 56 88