Çene dolgusu, yüz estetiğinde önemli bir yere sahip olan çenenin daha simetrik ve estetik görünmesini sağlar.

Oldukça fazla popüler olan ve dünya genelinde pek çok insan tarafından tercih edilen çene dolgusu, çene ucunun belirginliğini artırır, asimetrik görüntüyü yok eder ve çenenin yüz ile daha uyumlu bir hale gelmesini sağlar.

Çene yapısı, insanların sosyal ilişkilerinde ve profesyonel hayatlarında karşı tarafta algıyı değiştirecek kadar önemli bir etkiye sahiptir.

Çene ucunda yapılacak olan küçük bir değişiklik, yüzün bütününün daha güzel görünmesini sağlar. Bazı insanların çene yapısı daha geride olabilir. Bu da burnun ve yüzün orta kısmının daha çok öne çıkmasına ve göze hoş gelmeyen bir görüntüye yol açar. Böyle durumlarda burun olduğundan daha büyük görünür. Çene dolgusu, geride kalan ve küçük olan çenenin yüz ile daha uyumlu hale getirilmesini ve böylece yüzün daha çekici görünüm kazanmasını sağlar.

Çene Dolgusu avantajları;
  • Çene ucu öne doğru uzatılır.
  • Çene hattında belirginleşme kaydedilir.
  • Çene ile yüz arasındaki oran ideal bir seviyede olur.
  • Küçük olan çene büyütülür ve gıdı görünümü azaltılır.
Hyalüronik asit bazlı dolgu maddelerinin en önemli özelliği alerjik bir reaksiyona neden olmamalarıdır. Bunun nedeni, bu maddenin vücutta zaten doğal olarak bulunmasıdır.

Çene dolgusu uygulama süresi hyaluronik asit ile yapılan dolgularda 15 ila 30 dk. arasında değişir. Uygulama yapılan bölgede hafif bir şişlik ve kızarıklık oluşabilir. Bir-iki günde tamamen geçerler. Bunlar her estetik operasyonda yapılan işlemlerden dolayı görülen geçici yan etkilerdir.

Uygulamadan hemen sonra normal hayatınıza dönebilirsiniz. Hyaluronik asit ile yapılan dolgular hiçbir iyileşme süresi gerektirmez. Çene dolgusu tam anlamıyla ortalama 3-4 gün içerisinde yüze oturur.

Çene dolgusunun kalıcılık süresi cilt yapısına göre değişkenlik göstermektedir. Hyaluronic asit ile yapılan dolgunun kalıcılığı kişiden kişiye değişmekle birlikte ortalama 9 ila 18 ay arasında değişmektedir. İnce deriye sahip olan kişiler başarılı sonuçlar elde ederler. Çünkü kalın ve yağlı cilt yapısında toparlanma süreci daha uzundur.

Videoyu Seyret

Videomuzu izleyerek işlem detaylarını ve nasıl uygulandığını görebilirsiniz.