El Üstü Dolgusu Tedavisi

UYGULAMA SÜRESİ : ~15-30 Dk. | SEANS : 1 Seans | KLİNİK : ATAŞEHİR, NİŞANTAŞI
Anasayfa Dolgu Tedavileri El Üstü Dolgusu Tedavisi
El Üstü Dolgusu Tedavisi
Ellerimiz yaşımızı en çok ele veren bölgelerin başında gelir. Zamanla el sırtındaki cilt altı dokusu azalır, cilt incelir, damarlar belirginleşir, ciltte lekelenmeler başlar.

Ellerdeki medikal estetik tedavilerinde amaç, el sırtında azalmış olan cilt altı dokusunu yerine koymak, incelmiş ve yıpranmış cildi desteklemek, nem kazandırmak ve ciltteki lekeleri tedavi etmektir.
Cilt altını dolgunlaştırmak için el sırtına yağ ve kök hücre enjeksiyonları, dolgu uygulamaları yapılabilir. Cilt kalitesini arttırmak ve nemlendirmek amacı ile saf hyaluronik asit ve PRP uygulamaları da fayda sağlar.

El üstü dolgusunu belirli bir yaşın üzerindeki kişiler ile ellerinde kırışıklık ve esneklik, nem, hacim kaybı şikayeti olanlar tercih edebilir. Özellikle belirli bir yaşın üstünde, ellerdeki cilt altı yağ dokusu ve destek dokusu erimektedir. Bu durumda el sırtındaki damarlar daha görünür hale gelir. Eğer kişinin elinde bu belirtiler göze çarpacak şekilde beliriyorsa el sırtına dolgu tedavisi uygulanabilir.

El üstünde dolgunun verileceği alanlar tespit edilir. Gerekirse lokal anestezik krem sürülür, 15-20 dakika beklenir. Sonrasında ise kanül yardımı ile tek bir noktadan girilir ve el sırtında belirlenen yerlere dolgu enjekte edilir. Kanül ile yaptığımız el sırtı dolgu uygulamalarında, uygulamadan sonra hafif kızarıklık ve ödem olabilir, ancak hastanın günlük aktivitesi etkilenmez.

Videoyu Seyret

Videomuzu izleyerek işlem detaylarını ve nasıl uygulandığını görebilirsiniz.
* Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Her girişimsel işlem risk taşır. Sonuçlar kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Her hastada aynı sonuç elde edilemeyebilir. Erken dönem sonuçları yanıltıcı olabilir. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Son Güncellenme Tarihi: 11.09.2023, Editör Ad/Soyad: Yasemin Savaş, Editör Telefon: 0533 349 56 88