Ellerimiz yaşımızı en çok ele veren bölgelerin başında gelir. Zamanla el sırtındaki cilt altı dokusu azalır, cilt incelir, damarlar belirginleşir, ciltte lekelenmeler başlar. El gençleştirmede amaç el sırtında azalmış olan cilt altı dokusunu yerine koymak, incelmiş ve yıpranmış cildin kalitesini arttırmak, nem kazandırmak ve ciltteki lekeleri ortadan kaldırmaktır.

Cilt altını dolgunlaştırmak için el sırtına yağ ve kök hücre enjeksiyonları, dolgu uygulamaları yapılabilir. Cilt kalitesini arttırmak ve nemlendirmek amacı ile saf hyaluronik asit ve PRP uygulamaları da fayda sağlar.

El üstü dolgusunu belirli bir yaşın üzerindeki kişiler ile ellerinde kırışıklık ve esneklik, nem, hacim kaybı şikayeti olanlar tercih edebilir. Özellikle belirli bir yaşın üstünde, ellerdeki cilt altı yağ dokusu ve destek dokusu erimektedir. Bu durumda el sırtındaki damarlar daha görünür hale gelir ve eller kişiye daha yaşlı bir görünüm verir. Eğer kişinin elinde bu belirtiler göze çarpacak şekilde beliriyorsa el sırtına dolgu tedavisi uygulanabilir. El sırtına dolgu işlemi sayesinde ellerin yaşlı görünmesi sorunu ortadan kalkar ve çok daha güzel ve genç bir el görünümü elde edilebilir.

El üstünde dolgunun verileceği alanlar tespit edilir. Gerekirse lokal anestezik krem sürülür, 15-20 dakika beklenir. Sonrasında ise kanül yardımı ile tek bir noktadan girilir ve el sırtında belirlenen yerlere dolgu enjekte edilir. Kanül ile yaptığımız el sırtı dolgu uygulamalarında, uygulamadan sonra hafif kızarıklık ve ödem olabilir, ancak hastanın günlük aktivitesi etkilenmez. El üstü dolgusu uygulanır uygulanmaz sonuçlar anında gözle görülebilir.

Videoyu Seyret

Videomuzu izleyerek işlem detaylarını ve nasıl uygulandığını görebilirsiniz.