Glutatyon Tedavisi

UYGULAMA SÜRESİ : 20-30 Dk. | SEANS : ~6 Seans | KLİNİK : ATAŞEHİR, NİŞANTAŞI
Anasayfa Vücut Tedavileri Glutatyon Tedavisi
Glutatyon Tedavisi
Glutatyon tedavisi damar yolu ile direk kan dolaşımına etki sağlandığı için vücut serbest radikallerle savaşma gücü desteklenir ve hücrelerin korunması kontrol altına alınır.

Hastalıklardan korunmada destek sağlamaktadır.
Glutatyon, vücudumuzu hastalıklardan korumamız ve sağlıklı kalmamız için gereken en önemli moleküldür. Normalde vücudumuzda da bulunan bir proteindir.

Glutatyon güçlü bir antioksidandır. Hatta bütün antioksidanlar arasında en güçlü olanı olduğundan antioksidanların annesi (mother of all antioxidants) olarak adlandırılır. Vücudumuz glutatyonu üretebiliyor ancak, kalitesiz beslenme, toksinler, ilaçlar, stres, tramva, yaşlanma, enfeksiyonlar gibi sürekli karşılaştığımız sorunların glutatyon seviyemizi düşürür. Glutatyon seviyesinin düşmesi kişiyi enfeksiyonlara karşı daha savunmasız hale getirir. Hücresel hasarlanmalar ve hücresel yaşlanmalar gelişebilir.

Hastanın klinik değerlendirme sonucuna göre ve gerek duyulduğunda istenebilen antioksidan kapasite ve oksidatif hasar durumuna göre doz tedavi planlaması yapılır. Tedavi işlemi yaklaşık 20-30 dk. sürmektedir. Serum içerisine hazırlanan glutatyon, hastaya damar yolu ile verilmektedir. Tedavi sonrası hasta kendini enerjik, zinde ve konsantre hissettiğini gözlemleyebilir. Ayrıca cilt durumunda da olumlu etkileri gözlemlenebilir.

Glutatyon tedavisi;
  • Kandaki protein, enzim ve bilirubin seviyesine destek,
  • Oksidatif stresi azaltmada destek,
  • Sigaranın sağladığı toksik etkiyi azaltmada yardımcı,
  • Hücreleri koruma, yenileme de destek,
  • Leke tedavisinde yardımcı,
  • Bağışıklık ve hastalıklara karşı koruyucu ve önleyici destek sağlayan tedavi yöntemidir.
* Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Her girişimsel işlem risk taşır. Sonuçlar kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Her hastada aynı sonuç elde edilemeyebilir. Erken dönem sonuçları yanıltıcı olabilir. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Son Güncellenme Tarihi: 14.09.2023, Editör Ad/Soyad: Yasemin Savaş, Editör Telefon: 0533 349 56 88