Kaslarınız ne kadar güçlü olursa vücudunuz da o kadar sıkı ve çekici görünür. Peki, kaslarınızı ve siluetinizi forma sokmanın tek yolu spor salonundan çıkmamak mı?

Bugüne kadar öyleydi, ancak yeni geliştirilen bir teknoloji sayesinde egzersiz yapmadan vücudunuzu biçimlendirmeniz ve forma sokmanız mümkün.

Egzersiz yapmadan kaslarınızı güçlendiren bu teknoloji, kasları çalıştırırken aynı zamanda yağ hücrelerini de parçalayarak bölgesel fazlalıklarınızdan kurtulmanızı sağlıyor.

Bu teknoloji ile egzersiz yapmadan karın kaslarınızı güçlendirmek, kalçalarınızı biçimlendirmek, daha formda kollara, daha çekici bacaklara kavuşmanız mümkün.
INSHAPE yüksek yoğunluklu odaklı elektromanyetik enerji kullanarak etki eder. Bu güçlü enerji sayesinde tedavi edilen bölgedeki kasların kasılması sağlanır. Yarım saat gibi kısa bir sürede kasların ortalama 20 bin defa kasılmasını sağmasını sağlar. Bu da egzersizle bile mümkün olmayan sonuçlar elde edilmesini mümkün kılıyor. Kasların bu derece yoğun şekilde çalışması ise sadece kas liflerinin yoğunluğunu artırmakla kalmıyor aynı zamanda tedavi edilen bölgedeki yağ yakımını da artırıyor.

Tedaviden kimler faydalanabilir?
  • Karın zorlu bir bölgedir. Karın kaslarını biçimlendirmek, düz bir karın bölgesine kavuşmak isteyen herkes faydalanabilir.
  • Daha kalkık, daha yuvarlak hatlı ve sıkı kalçalara sahip olmak isteyen hastalar için uygundur.
  • Kol kaslarını güçlendirerek, bu bölgedeki sarkmayı gidermek, daha çekici, daha biçimli kollara kavuşmak isteyen herkes bu tedaviden faydalanabilir.
  • Bacakları forma sokmak zordur. Daha biçimli, sıkı bacaklar isteyenler için ideal bir tedavi yöntemidir.
Karın Kası
Karın kaslarınızın formda olması sadece daha düz, çekici bir karına sahip olmanız anlamına gelmiyor. Güçlü karın kasları dimdik durmanızı, kusursuz bir duruşa sahip olmanızı da sağlar. Karın yoğun diyet ve egzersiz programına rağmen bile forma girmesi en zor bölgedir, özellikle de hamilelik sonrasında. Bu tedavi yağ dokusunun altındaki kasları güçlendirir, kas yoğunluğunun artmasını sağlar ve yağ hücrelerini parçalayarak daha düz ve atletik bir karın bölgesi yaratır. Bu teknoloji karın kaslarını güçlendirici, forma sokucu etkisi tedaviyi erkeklerin de ilgi alanına sokuyor. Güçlü, belirgin karın kasları yaratmakta etkili olan bu tedavi, sporla elde edilmesi son derece güç bir etki yaratması ile ön plana çıkıyor.

Kalça Biçimlendirme
Özellikle kalçalarının formunu kaybetmesinden ve popo düşüklüğünden şikâyetçi olan hastalar bu tedaviden ciddi faydalar sağlayabilir. Sistemin bu sorunda etkili olduğu klinik çalışmalarla kanıtlanmıştır. Popo düşüklüğünde ve kalça biçimlendirmede etkilidir.

Kollardaki Sarkmalar
İlerleyen yaşla birlikte sıkılığını kaybeden, gevşeyen kolları forma sokmakta da son derece etkili bir tedavidir. Biçimli kollara sahip olmanın tek yolu bu bölgedeki kasları çalıştırmaktır. Spor salonunda vakit geçirseler bile kollarında istedikleri görünüme ulaşmakta zorlanan kadın ve erkekler bu tedaviden faydalanabilir.

Daha Biçimli Bacaklar
Bacaklar vücudun forma sokması en zor bölgelerinden biridir. Özellikle iç bacaklar. Düzenli olarak spor yapanlarda bile iç bacaklarda gevşeme ve sarkma görülebiliyor. Bu teknoloji zorlu bölgede de ön plana çıkan, başarılı sonuçlar sağlayan bir tedavi. Sistem, iç bacaklar dışında bacakların alt kısmını, yani baldırları biçimlendirmede de etkili.

İşlemin sonucu ne zaman meydana çıkıyor?
Altıncı ve son seanstan iki-üç hafta sonra tedavinin nihai sonucu ortaya çıkıyor. Ancak hastalardan daha ilk seanstan birkaç gün sonra bile işlem yapılan bölgenin daha sıkı ve biçimli göründüğü yolunda geri dönüşler alınıyor.

İyileşme sürecine gerek duyulur mu?
İşlemden hemen sonra normal yaşamınıza geri dönebilirsiniz. Tedavi edilen bölgede, boyunca çok fazla egzersiz yaptığınızdakine benzer ağrı ve sızılar olacaktır. Bunlar tamamen normaldir ve birkaç gün içinde geçerler.

Alınan sonuçların kalıcılığı ne kadardır?
Klinik çalışmalar tedavinin olumlu etkilerinin bir yıl sonra bile devam ettiğini gösteriyor. Ancak aynı egzersizde olduğu gibi bu tedavinin de sonuçlarının devamlılığı için bir-iki yılda bir birkaç seans yapılması önerilir. Koruyucu etki için kaç seansa ihtiyacınız olduğu doktorunuz tarafından belirlenir.