Kavitasyon Ultrason Tedavisi (Eximia)

UYGULAMA SÜRESİ : 20-60 Dk. | SEANS : Min. 5 - Max. 10 Seans | KLİNİK : ATAŞEHİR, NİŞANTAŞI
Anasayfa Vücut Tedavileri Kavitasyon Ultrason Tedavisi (Eximia)
Kavitasyon Ultrason Tedavisi (Eximia)
Kavitasyon Ultrason tedavisi, vücudun ihtiyaç duyduğu bölgede yoğunluğu azaltılmış ultrasonik ses dalgaları verilerek yağları azaltmaya yarayan bir zayıflama, bölgesel zayıflama, aynı zamanda selülit problemlerine yönelik yapılan bir tedavi yöntemidir.

Kavitasyon Ultrason tedavisi, cerrahi bir yöntem değildir. Hasta günlük hayatına geri dönebilir.
Kavitasyon Ultrason tedavisi, yağları parçalayıp su ile absorbe edip, hücre duvarını bozarak açığa çıkan yağ ve yağ asitlerinin lenf yolu ile vücuttan atılımını sağlayan bir tedavi yöntemidir.

Yağ eritme tedavisi olan kavitasyonun esası; ultrason dalgaları ile yağ dokularının eritilmesidir. Tedavide bu teknolojiyi kullanan çok sayıda cihaz vardır. Ancak, önemli olan burada güvenli bir cihaz ile tedavi olmaktır. Bu tedavi yöntemi, selülit tedavisinde, bölgesel yağlanmaların ve cilt sarkıklıklarının tedavisinde kullanılabilir.

Kavitasyon Ultrason tedavisi ile birden fazla yöntem aynı anda uygulanabilir.Bu tedavi ile kavitasyon, endolift, sıkılaştırma ve lenf drenajı gibi yöntemleri ile aynı seansta tedavi kombinlenebilir. Ayrıca, gerekli durumlarda hekim kontrolünde mezoterapi, karboksiterapi, radyofrekans, cryolipiliz tedavileri ile kombinlenebilmektedir.

Tedavi kavitasyon ultrason cihazı ile yapılır. Yapılan çeşitli klinik çalışmalarda hastalar da 2 - 5 cm arasında incelme olduğu rapor edilmiştir. Tedavi işleminden sonra idrarda koyu renk görülmesi normaldir. Bu durum, böbrek ve karaciğerden yağ atılımını gösterir.

Uygulama süresi yapılan bölgeye göre değişmektedir. Karın bel bölgesi 40-60 dakika, bacak bölgesi 60 dakika, popo kalça 20 dakika, kollar toplam 20 dakika ortalama süreleri vardır. Seans süreleri ilk seans dan sonra bir miktar azalacaktır.

Videoyu Seyret

Videomuzu izleyerek işlem detaylarını ve nasıl uygulandığını görebilirsiniz.

* Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Her girişimsel işlem risk taşır. Sonuçlar kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Her hastada aynı sonuç elde edilemeyebilir. Erken dönem sonuçları yanıltıcı olabilir. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Son Güncellenme Tarihi: 15.09.2023, Editör Ad/Soyad: Yasemin Savaş, Editör Telefon: 0533 349 56 88