Bölgesel İncelme için Ozon Terapi, bireylerin metabolik hızını artırmanın en iyi yollarından biridir. Kan şekerinin düzenlenmesine destek olur ve açlık krizlerini önler.

Organizmanın yağlardan enerji üretmesi için gerekli hücresel düzenlemeleri kuvvetlendirir. Başta cilt olmak üzere, beyin ve kasların kan dolaşımını artırarak vücudun daha iyi oksijenlenmesine, enerjiye daha kolay ulaşmasına yardımcı olur.

Aktif oksijen molekülü olan ozon gazı kullanılarak, doku ve hücrelere ihtiyacı olan oksijeni en etkili şekilde sağlamayı hedefleyen tedavi yöntemidir. Ozon terapist, veya konusunda uzman bir doktor, hastanın durumu ve tıbbi endikasyona göre hastanın alacağı komple dozu belirler.

Ozon Tedavi 3 şekilde uygulanır:

Adaleden kan verme: Damardan 5-10 ml kan alınır, ozon gazı ile karıştırılır ve kalçadan veya koldan iğne yapılarak tekrar vücuda verilir.

Damardan kan verme: Damardan 50-100 ml kan alınarak özel şişelerde ozon ile karıştırılır, tekrar damardan yavaşça geri verilir.

Ozon-Mezoterapi: Orta deriye ince uçlu iğnelerle belli açılarla ozonu direkt hedef organa enjekte ederek bölgeye tedavi sağlamaktır. Bu yöntemin temeli seri şeklindeki iğnelerin çarpma etkileri ile bağışıklık sistemine harekete geçirmek ve kılcal damar ve kanlanmanın artışı ile direkt hedef organı etkilemektir.

Ozon Tedavisi Uygulama Alanları

Selülit için Ozon Terapi;
Ozon farklı mekanizmalarla selülitte etkilidir. Ciltte biriken doymamış yağ asitlerinin çift bağları ile reaksiyona girerek yağ zincirlerinin kırılmasına sağlar. Oksijenin etkisiyle hidrofobik (su sevmeyen) yağlar, daha az stabil olan hidrofilik (suyu seven) yağlara dönüşürler ve vücuttan atılırlar. Ayrıca alyuvarların oksijen taşıma kapasitesini arttırarak, kılcal damarlarda kan akımının düzelmesi ile yağ dokusu hücrelerinin metabolizmaları normal hale dönmesi sağlanır.

Anti-Aging için Ozon Terapi;
Kırmızı ve beyaz kan hücrelerinin metabolizma aktivasyonu sayesinde kazandırdığı genel iyilik hali kişilere kendilerini yenilenmiş hissini verir.

Stres ve Kronik Yorgunluk için Ozon Terapi;
İş hayatındaki stres, yoğun çalışma temposu, zihinsel ve bedensel yorgunluk ozon tedavisiyle etkin bir şekilde giderilir. Profesyonel sporcular ve kadınlar bu tedaviden oldukça faydalanırlar. Ozon fiziksel dayanıklılığı arttırır. Kronik yorgunluk sendromunda ozon önemli düzelmeler sağlar ve hücre seviyesinden başlayarak vücutta hastalığın yol açtığı kötü etkileri anlamlı düzeyde giderir. Günlük yaşam mücadelesi, iş yoğunluğu, mesleki sıkıntılar, endüstriyel olarak hazırlanan gıda ürünleri, çevre kirliliği, nikotin, alkol, kahve, manyetik kirlenmeler, yanlış yaşam biçimi ve hatalı beslenme, hareketsizlik, hastalık ve enfeksiyonların her biri yaşamımızda başlı başına bir stres nedeni oluşturur. Ozon, stres hormonu olarak adlandırılan adrenalinin vücutta yıkılmasını sağlar.

Ozonun kullanıldığı başka uygulamalar ise; Kanser, cilt mantarları ve enfekte cilt lezyonları, yara bakımı, viral hastalıklar, hepatit A.B.C, eklem hastalıkları, artritik/romatizmal durumlar, kronik poliartritler sayılabilir.

İleri derecede kansızlık ve kanla ilgili bazı kalıtsal hastalıkları (kanama pıhtılaşma hastalıkları) olan hastalara uygulama yapılmaz. Ayrıca tiroit bezinin aşırı derecede çalışarak (hipertiroidi) normalden çok fazla hormon salgılaması durumunda ozon önerilmez. Yeni gelişmiş kalp enfarktüsü ve kanamanın aktif olarak devam ettiği bazı hastalıklar ozon tedavisiyle bağdaşmayan hastalıklardır.