Ozon Terapi Tedavisi

UYGULAMA SÜRESİ : ~15-20 Dk. | SEANS : 5-10 Seans | KLİNİK : ATAŞEHİR, NİŞANTAŞI
Anasayfa Vücut Tedavileri Ozon Terapi Tedavisi
Ozon Terapi Tedavisi
Ozon Terapi tedavisi, bireylerin metabolik hızını artırmada destek sağlamaktadır. Kan şekerinin düzenlenmesine destek olur.

Organizmanın yağlardan enerji üretmesi için gerekli hücresel düzenlemeleri kuvvetlendirir. Başta cilt olmak üzere, beyin ve kasların kan dolaşımını artırarak vücudun oksijenlenmesine, enerjiye ulaşmasına yardımcı olur.
Aktif oksijen molekülü olan ozon gazı kullanılarak, doku ve hücrelere ihtiyacı olan oksijeni sağlamayı hedefleyen tedavi yöntemidir. Konusunda uzman bir doktor, hastanın durumu ve tıbbi endikasyona göre hastanın alacağı komple dozu belirler.

Ozon Tedavi 3 şekilde uygulanır:
Adaleden kan verme: Damardan 5-10 ml kan alınır, ozon gazı ile karıştırılır ve kalçadan veya koldan iğne yapılarak tekrar vücuda verilir.

Damardan kan verme: Damardan 50-100 ml kan alınarak özel şişelerde ozon ile karıştırılır, tekrar damardan yavaşça geri verilir.

Ozon-Mezoterapi: Orta deriye ince uçlu iğnelerle belli açılarla ozonu direkt hedef organa enjekte ederek bölgeye tedavi sağlamaktır. Bu yöntemin temeli seri şeklindeki iğnelerin çarpma etkileri ile bağışıklık sistemine harekete geçirmek ve kılcal damar ve kanlanmanın artışı ile direkt hedef organı etkilemektir.

Ozon Tedavisi Uygulama Alanları
Selülit için Ozon Terapi Tedavisi;
Ozon farklı mekanizmalarla selülit tedavisinde kullanılır. Ciltte biriken doymamış yağ asitlerinin çift bağları ile reaksiyona girerek yağ zincirlerinin kırılmasına yardımcı olur. Oksijenin etkisiyle hidrofobik (su sevmeyen) yağlar, daha az stabil olan hidrofilik (suyu seven) yağlara dönüşürler ve vücuttan atılırlar. Ayrıca alyuvarların oksijen taşıma kapasitesini arttırarak, kılcal damarlarda kan akımının düzelmesi ile yağ dokusu hücrelerinin metabolizmaları normal hale dönmesine destek sağlar.

Anti-Aging için Ozon Terapi Tedavisi;
Kırmızı ve beyaz kan hücrelerinin metabolizma aktivasyonu sayesinde kazandırdığı genel iyilik halini destekler.

Stres ve Kronik Yorgunluk için Ozon Terapi Tedavisi;
İş hayatındaki stres, yoğun çalışma temposu, zihinsel ve bedensel yorgunluk ozon tedavisiyle desteklenebilir. Profesyonel sporcular ve kadınlar bu tedaviden faydalanırlar. Ozon fiziksel dayanıklılığı destekler. Kronik yorgunluk sendromunda ozon düzelmeler sağlar ve hücre seviyesinden başlayarak vücutta hastalığın yol açtığı kötü etkileri anlamlı düzeyde gidermeye yardımcı olur. Günlük yaşam mücadelesi, iş yoğunluğu, mesleki sıkıntılar, endüstriyel olarak hazırlanan gıda ürünleri, çevre kirliliği, nikotin, alkol, kahve, manyetik kirlenmeler, yanlış yaşam biçimi ve hatalı beslenme, hareketsizlik, hastalık ve enfeksiyonların her biri yaşamımızda başlı başına bir stres nedeni oluşturur. Ozon, stres hormonu olarak adlandırılan adrenalinin vücutta yıkılmasını destekleyen bir tedavi yöntemidir.

Ozonun kullanıldığı başka uygulamalar ise; Kanser, cilt mantarları ve enfekte cilt lezyonları, yara bakımı, viral hastalıklar, hepatit A.B.C, eklem hastalıkları, artritik/romatizmal durumlar, kronik poliartritler sayılabilir.

İleri derecede kansızlık ve kanla ilgili bazı kalıtsal hastalıkları (kanama pıhtılaşma hastalıkları) olan hastalara uygulama yapılmaz. Ayrıca tiroit bezinin aşırı derecede çalışarak (hipertiroidi) normalden çok fazla hormon salgılaması durumunda ozon önerilmez. Yeni gelişmiş kalp enfarktüsü ve kanamanın aktif olarak devam ettiği bazı hastalıklar ozon tedavisiyle bağdaşmayan hastalıklardır.
* Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Her girişimsel işlem risk taşır. Sonuçlar kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Her hastada aynı sonuç elde edilemeyebilir. Erken dönem sonuçları yanıltıcı olabilir. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Son Güncellenme Tarihi: 15.09.2023, Editör Ad/Soyad: Yasemin Savaş, Editör Telefon: 0533 349 56 88